İşletmelere İpuçları

Bir Cafe Nasıl Canlandırılır?

Cafemi Canlandırmak İstiyorum.

Kendi işini kurmak isteyenlere arasında yapılan bir araştırmaya göre 50 kişiden 6’sı cafe açmak istiyor.

Günümüzde bu kadar fazla olan cafe yoğunlu ile insanlar büyük bir rekabet ortamına düşmüş durumdalar. Ve bu istek gün geçtikçe artarak devam ediyor.

Peki siz benim zaten cafem var ve cafemi nasıl canlandırabilirim? tarafındaysanız işte sizlere ip uçları.

Mekanınız herkese hitap etsin;

Yani bunu şu şekilde yapabilirsiniz. Örneğin; cafenizin içinde birden fazla konsept oluşturabilirsiniz. Rahat koltuklardan, yuvarlak masaya kadar.

Menünüzde bol çeşit olsun;

Menüde kahve varsa türk kahvesi de, osmanlı kahvesi de, dibek kahvesi de, filtre kahve de olmalı. Menünüzde herkese hitap etmeli.

Fiyatları piyasaya göre belirleyin;

Etrafınızda ki cafelere bakın. Onlardan ne fazla ne çok ucuz olmasın. Dengesini bulun ve çok güvendiğiniz menünüzle müşterilerinize sunun.

Faklı olun;

Herkes kahve yapabilir. Sizin cafenizin yanında da kim bilir kaç tane sizin menünüzden yapıp satan rakipleriniz vardır. Siz onlardan farklı olun. Müşterileriniz sizin farkınızı bilsin.

Çalışkan ve güler yüzlü elemanlar edinin;

Takım arkadaşı çok önemlidir. İnsanlar yoğun ve stresli bir yaşamla boğuşurken, güler yüzlü insanların arasında soluklanmak iyi gelecektir. Unutmayın gülümsemek bulaşıcıdır.

Mekan ruhu;

Işıklar, müzik, dekorasyon, ses, koku.. Bütün bunlar mekanın ruhunun oluşmasını sağlar. Mekanınız konseptine göre dinamik, dingin, salaş olabilir. Bütün bunları iyi ayarlamanız gerekmektedir.

İyi çalışmalar..  🙂

 

Etiketler
Daha fazla göster