Müşteri Gözlemleri

Çalışanlar İşletmenizin Yüzü

Milletçe yemek yemeye bayılırız. Yemekten sonra tatlı, üstünede mis gibi tavşan kanı çay oldumu daha keyfimize diyecek olmaz. Yeni lezzetler keşfetmek, farklı tatları denemek için daha önce gitmediğimiz mekanlar ararız. Monotonluktan çıkmış oluruz hem de. En azından ben öyle yapıyorum. Daha önce tatmadığım lezzetler için yeni yeni mekanlar arıyorum. Gittiklerimin çoğundan da hoşnut bit şekilde ayrılıyorum.

Geçenlerde ailem ziyaretime geldi. Bende yaşadığım şehrin hemen hemen her yerini gezirmeye çalıştım. Tabi biz gezerken acıktık. Eşsiz manzarası olan bir restauranta götürdüm onları. Babam bizden önce indi araçtan derken bir baktım babamı kapıda karşılayan işletme çalışanları ile tokalaşıp, hal hatır soruşurlarken gördüm. Aceba diye düşündüm, babamın bir arkadaşı bir ahbabı mıydı. Gayette oranın çalışanlarından birisiydi babamı karşılayan. Aynı şekilde bizede sıcak bir karışlama yapan işletme çalışanı bizi çok güzel bir masada ağırladı. Ve başlasın ziyafet.

Diyeceğim o ki samimiyet gösteren işletmeler insan zihninde apayrı bir yerde konumlanıyor. Güler yüzlü çalışanların olması sizin rahat rahat o mekanda vakit geçirmenizi sağlıyor. Unutmayın çalışanlarınız sizin yüzünüz. İşletmeniz için ne denli önemli olduğunu sakın unutmayın. Çünkü misafirleriniz ya da müşterileriniz, sizden önce çalışanlarınızla tanışıyor ve onlarla iletişim kuruyor.

Etiketler
Daha fazla göster

1 thought on “Çalışanlar İşletmenizin Yüzü”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.