İşletmelere İpuçlarıMüşteri Gözlemleri

Çocukları Unutmayın, Güvenli Ortamlar Sağlayın

İşletmenize bebeğiyle, çocuğuyla gelen müşterilerinizin rahat ve mutlu vakitler geçirmesi sizi tekrar tercih etmesi için çok önemli bir faktördür. Bebeklerin mama sandalyesi, bez değişimi veya emzirme için bebek odası, uykusu geldiğinde uyuyabileceği bir puset veya mini bir taşınabilir beşik olması; çocukların masada rahat ve güvenli oturabilmesi için boylarına göre ayarlanabilir sandalyelerin bulundurulması, tabak, bardak, kaşık-çatal gibi ekipmanların çocuklara göre bulundurulması müşteri memnuniyetini artırır.

Sıcak içeceklerin veya yemeklerin servis yapılırken çocukların hareketli olabileceği düşünülüp servis yapan garsona çarpması veya garsonun hatasından çocuklara zarar verebilmesi gibi riskler düşünülmelidir.

Birçok restoranda bulunan çocuk oyun parklarını ise kesinlikle tavsiye etmiyorum, çünkü bu tip ortamların klimaları çocukların hareketliliğinden dolayı terlemelerine göre değilde oyun salonunda bulunan oyun ablalarının kendilerine göre ayarlamasından dolayı çocukların hastalanmalarına, yada birçok yerde gözlemlediğimiz üzere sosyal medyada dolaşan aklı telefonunda görevlinin çocuklarla çok ilgilenemediğinden ve bu tip oyun parklarında hijyenin çok dikkat edilmediğini gördük. Ayrıca bir kişinin birçok çocuğa yetemediğini, bazı yaralanmaların olduğunu gözlemledik.

Bundan dolayı restoranlarda bulunan oyun parklarının doğru olmadığını savunabilirim. Restoranlar çocukların enerjisini atacağı bir yer değil bilakis ailesi ile daha keyifli ve kaliteli vakit geçirebileceği bir alan olmalı, hiperaktif veya sıkılan çocuklar için işletmede çocukların ilgisini çekecek uygulamalar veya oyunlar yüklü tabletlerin olması daha doğru olacaktır.

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.