Genel

Düşük Bütçeyle Sevgililer Günü Hediyesi

Bekchy

Sevgililer günü tam olarak hangi sebeplerden dolayı kutlandığı bilinmese de 14 Şubatta kutlanması tüm dünyada gelenekselleşmiştir. Yüzyıllar önce kutlanmaya başlanan ve kökeni Roma’ya dayanan Sevgililer Günü her yıl şubat ayında bir ritüel haline gelmiştir. Sevgililer Günü için çok eskilere gittiğimizde de o zamanlarda da çiftler arasında hediyeleşmenin ve romantik sürprizlerin yapıldığını biliyoruz.

Sevgililer Günü için romantik planlar ve hediye araştırmalarına 1 ay öncesinden başlayanlar da var son güne bırakanlarda. Kimisi içten gelerek bu ritüele deliler gibi anlam yükler, kimisi de sırf sevgilisinden trip yememek için mütemadiyen hazırlık yapar. Tabi hevesli görünmek için alınan hediyelerin maddi boyutuna da önem verenler var. Sırf daha çok sevdiğini ispatlamak için kredi kartının  limitini zorlayanlar işte onlar aşk insanları. Ama o kadar emeğin ve zahmetin üzerine henüz aldığınız hediyenin borcunu bile bitirmemişken acı bir ayrılık haberi sizi Sevgililer Gününe küstürebilir. Aman dikkat! diyelim 🙂

Paranız çoksa Sevgililer Günü daha stressiz geçer ama bütçeniz kısıtlı ise o zaman yaratıcı fikirlerinizi konuşturmanız gerekebilir. Kocaman bir ayıcık ya da hoş bir parfüm herkesin alabileceği bir şey. Daha doğrusu herkesin aklına gelebilecek bir şey. Siz sevdiğinizi etkilemek istiyorsanız onu şaşırtacak planlarla karşısına çıkmalısınız.

Düşük Bütçeyle Sevgililer Günü Hediyesi;

Bir çok farklı sebepten ötürü bu seneki Sevgililer Gününü daha masrafsız geçirmek isteyebilirsiniz. Bu çok doğal. Peki düşük bütçeyle sevgililer günü nasıl geçirilir diye soruyorsunuz.  Klasik ama iş gören bir fikir veriyorum. Kendi uğraşınızla hazırladığınız akşam yemeği. İşte bu sizi devleştirir. Neden mi çünkü o hazırlıktaki maneviyatı aradan geçen yıllar bile unutturmayacaktır. Belki bir kolye belki bir bileklik de alabilirsiniz uygun fiyatlara ama bu hazır mağazada duran bir şey olduğu için harcadığınız bir miktar para ve biraz efordur.

düşük bütçe ile sevgililer günü hediyesi

Gel gör ki evde kendi emeklerinizle hazırladığınız akşam yemeği masası öyle mi. Bunun değeri paha biçilemez. Her şey güzel hoş da menü de ne olmalı der gibisiniz. Mesela İtalyan mutfağını  araştırın. İnternette bir dolu tarif ve sunum fikri var. Ya da gelenekselci iseniz o zaman kendi mutfağımızda denenmemiş tatlara göz atın. Başlangıçta aşkınız kadar sıcak içinizi ısıtan sebze çorbası;

Ana yemekte ömrünüzün geri kalanını konuşabileceğiniz kadar iştah kabartıcı karnıyarık-pilav ve yaprak sarma, bitişte de sevgiliniz kadar tatlı ve hayalleriniz kadar gerçek sevgililer günü pastası. İşte gördünüz mü isteyince enfes bir sofra ile kalbinizin sahibini mutlu edebiliyorsunuz.

Yemeğin sonunda çekilmiş 32 dişlerin aynı anda göründüğü bir fotoğraf ve fotoğrafınıza uygun şık bir çerçeve. Parayla değeri asla ölçülemeyecek güzellikleri sevgilinize sunduğunuz içinde kendinizi ayrıca şımartabilirsiniz.

Ya da ben bu kadar maharetli değilim diyorsanız seven ne yapmaz diyin ve güzel bir sahanda yumurta kırın 🙂 Aşk her şeyi yaptırır.

 

Etiketler
Daha fazla göster

Seçilen Makaleler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close