İşletmelere İpuçları

Faydata A.Ş.

Faydata A.Ş. 2016 yılının Mart ayında, fayda sağlayacak projeleri tek bir şirket altında birleştirerek kurulmuştur.

Faydata Bilgi Teknolojileri Paz. ve Tic. A.Ş. firması 1 Mart 2016 yılında Kenan ALTUN ve Süleyman KELEŞ tarafından kurulmuştur. Şirketin kuruluş amacı katma değerli ürünler geliştirmek, Türkiye ve diğer ülkelere yazılım ihraç etmektir. Var olan problemlere çözümler geliştirmek, üretilen data’ ların (verilerin) girdi olarak işlenmesi, faydalı ve yararlı bilginin çıktı olarak üretilmesi temel olarak odaklandığımız konudur.

Bu amaçla şirketimiz ilk olarak geliştirdiği faydabul.com platformu ile gayrimenkul, turizm, otomotiv sektörleri başta olmak üzere birçok sektöre fayda sağlayacak duruma gelmiştir. faydabul.com; bu sektörlerde hizmet almak isteyen kişilerin taleplerini toplayarak satıcılara ulaştırmakta, aynı şekilde gayrimenkul ve otomotiv sektöründeki arzlarıda toplayarak yine satıcılara ulaştırabilmektedir.

Faydabul.com, Türkiye’nin talep ve arz oluşturma amaçlı geliştirilmiş ilk ve en büyük platformudur. Gayrimenkul, otomotiv, lojistik, temizlik hizmetleri ve araç kiralama sektörleri başta olmak üzere, ihtiyaçlara yönelik farklı kategorilerde hizmet veren bir web sitesidir.

Şirketimiz siber güvenlik saldırılarına maruz kalan web sitelerinin bu saldırılardan korunması amacıyla ikinci ürünü olan “Bekchy” ürününü geliştirmiştir. Siber güvenlik ürünü olarak bulutta çalışan Bekchy, Türkiye’nin ilk yerli “Bulut WAF” ürünüdür. Dünyadaki rakipleri ile kıyasla çok başarılı sonuçlar alınan Bekchy, Türkiye’de %92,67 yerlilik oranı ile iç pazarda dışa bağımlılığı azaltmayı hedeflemekte ve yurt dışında satışlarını arttırarak ülkeye döviz girişi sağlamayı amaçlamaktadır.

Sosyal fayda sağlamak için geliştirilen “hemenkanbul.org” projesi;
kan bağışında bulunmak isteyen veya acil kan ihtiyacı olan kişilerin taleplerini karşılamak için hazırlanmış ücretsiz bir bağış platformudur.

Türkiye’nin ilk anonim sosyal medyası olarak yayına giren “YazRahatla” projesi şirketimizin geliştirdiği ve desteklediği projelerdendir. Kullanıcılar bu platformda aklından geçen duygu, düşünce veya söylemek istediklerini yazıp, anonim bir şekilde göndermektedir.

Aynı zamanda ” mutlumekan.com ” projesiyle cafe ve restoran incelemesi yapılmakta, mekanlar teker teker incelenip, objektif bir şekilde değerlendirilmektedir. Bunun yanı sıra geniş kültürel yemek tarifleriyle adeta bir gurme ünvanı taşımaktadır.

Şirketimiz Türkiye’nin önde gelen firmalarına, markalara ve yurt dışında birçok şirkete yazılım çözümleri hizmeti de sunmaktadır.

Etiketler
Daha fazla göster