Genel

Hayvanları Koruma Günü

Bekchy

4 Ekim Hayvanları Koruma Günü sevimli arkadaşlarımızın hayatımızdaki yeri ve önemi anlamamız ve onlarında yaşam haklarına bununla birlikte daha bir çok hakka sahip olduklarını vurgulamamız için önemli bir gün.

Dünyada yalnızca biz insanlar yaşamıyor. Hepimiz bunun bilincindeyiz. Ama bunun bilincinde olmak yeterli mi diye kendimize sormakta fayda var. Yiyeceklerimizi sevimli dostlarımızla paylaşmamız bizi erdemli kılacak bir hareket olacaktır.

Hergün restoran ve kafelerde bir sürü yiyecekler artıyor ve bunlar ne yazık ki doğru çöpe gidiyor. Hayvanları Koruma Günü nde onlara yardımcı olabilmek adına sizde işletmenizdeki artıkları çöpe atmayarak yardımcı olabilirsiniz. Kışın açlık yazın susuzluk sıkıntısı çeken sevimli dostlarımıza küçük iyilikler yaparak yaşamsal haklarını kolaylaştırabilirsiniz. Yardım kapsamında Türkiye genelinde bir çok sosyal sorumluluk projesine imza atıldı. Hedef kitlelere bu yardım çağrısı duyuruldu. Ancak duymayanlarımız da olmuştur illaki. Bu konuda bireysel yardımlarımızı esirgemez isek onlar için de yaşanılabilir bir dünya yaratmış oluruz.

restoran ve kafeler de artan yiyecekleri sokak hayvanları ile paylaşın…

Her işletme mutfakta kalanları sokak hayvanları ile paylaşırsa onları yaşatabiliriz ve koruyabiliriz. Hayvanları Koruma Günü nde hayatımıza renk katan sevimli varlıklara olabildiğince hassas yaklaşmalı ve onların bizler tarafından korunmaya ihtiyaçlarının olduklarını unutmamalıyız. Gerek sokaktaki hayvanlara gerekse hayvan barınaklarındaki dostlarımıza yapacağımız her iyi niyetli dokunuş onların sadık yol arkadaşlıklarını kazandıracaktır.  Gerçek bir mekan işletme sahibi bir yönetici hayvanları koruma konusunda hassas davranmalı ve çevresindeki arkadaşlarına da bu konuda örnek olmalıdır. Dostlarımız için işletmede artan yemekleri biriktirip ulaştıracak bir eleman bile görevlendirmelidir. Güzel davranışlar ve alışkanlıklar mutluluğu ve kazancı daima artırır.

Hayvan Hakları Federasyonu da eş zamanlı olarak  bu konuda sayısız çalışmalar yapmakta ve farkındalık yaratacak uygulamalar geliştirmektedir. Dostlarımızı yemeksiz, sevgisiz ve yardımsız  bırakmayalım…

hayvanları koruma gününde sevimli arkadaşlarımızın haklarını koruyalım…
Etiketler
Daha fazla göster

Seçilen Makaleler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close