İşletmelere İpuçları

Mekana küçük dokunuşlar

Evet..Neden benim mekanımı tercih etsinler? Sorusunun cevabı çeşitli olsada ucu o restoran konseptine dokunur.Artık rekabet okadar arttı ki insanlar hem yemek yemek,hemde farklı konseptler görmek ister oldu.Çünkü hemen herşeyden sıkılır olduk.

Bu yazımız kendini güncellemeyi seven,yeniliklere her daim açık olan mekan işletmecilerine gelsin.

Doğal ahşap ortam; Zeminden,sunum tabaklarına kadar her şeyi ahşap yapmaya gerek yok tabi ki de.Bulunduğunuz ortama uygun bir yere doğal ahşap bir aydınlatma ve kütük masa fikri bile işinizi görebilir.Amacımız küçük dokunuşlarla farklılık oluşturmaksa eğer.

 

Bahçe keyfi; Müşterilerinizi, masanın etrafında tavana asılmış salıncak sandalyelerle yemek yerken de eğlendirebilirsiniz. Mekanınızın bahçesine farklı bir çekicilik katacağından eminim.

Bitki; Evet sadece bitki. Mekanınızın bahçesine ve girişine koyacağınız bir kaç küçük süs bitkileri ve masaların üzerine koyacağınız taze taze kokusu üstünde çiçekler hemen dikkat uyandıracaktır.

-Loş aydınlatma ve hafif müzik; Ufak basit ayrıntılardır ama hayat kurtarır. Ortama göre müzik ve lambalarınızın kısın.İnsanlar gürültü ve fazla ışıktan zaman zaman kaçmayı sever.

Ufaktan denemeye başlayın,şimdilik bu kadar..

Sağlıkla kalın.

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.