İşletmelere İpuçları

Mekanınıza Müşteri Çekebilmek İçin 5 Strateji

Mekana nasıl müşteri çekilir

1. İnterneti Kullanın

İşletmeniz adına sosyal medya hesapları olmalı ve sık sık paylaşımda bulunmalısınız. Örneğin ; gelen müşterinin yemek yerken ki mutlu hali (izin alın), aşçınızın yaptığı güzel ve farklı tabakların sunumları..

2. Güleryüzlü Olmak

Mekanınıza gelen her müşteriye gülümseyip, samimi davranın. İnsanlar kendilerini özel hissetmeyi severler. Güleryüz mekanınızın sihirli kelimesi olmalı ve onu güzel şekilde kullanmalısınız

3. Menünüz Orjinal Olmalı

Sosyal medyanın avantajlarını saymakla bitmezken dezavantajları da vardır. İnsanlar gittikleri her yerde aynı şeyleri görmekten ve taklitten sıkıldı. Özgün olanın peşine düştü. Bu nedenle kendinize has tatlar sunmazsanız sıradanlaşır gidersiniz.

4. Blog Kullanın

Bir mekanın reklamının yapılmasında sayısız yol olsa da, mekan sitenizi blog yazılarınızla tanıtmanız her zaman avantajdır. Müşterilerinizin etkileşimini arttırır. Potansiyel müşterilere daha kolay ulaştırır.

5. Sms Atın

Toplu sms yollayarak, müşterinizle olan iletişiminizi güçlendirir ve devamlı müşteri sayınızı arttırırsınız. Çünkü mesajların yüksek okunma oranları vardır ve insanların aklında çok çabuk yer eder.

 

 

Etiketler
Daha fazla göster