İşletmelere İpuçları

Özel Gün Etkinlikleri

Özel gün etkinlikleri son zamanlarda  farklı organizasyon seçenekleri ile  kutlanıyor. Bunun için insanlar ekstra efor harcıyorlar ve daha da anlamlı kılabilmek için değişik dokunuşlar istiyorlar. Organizasyon şirketleri kolları çoktan sıvadı ve işe koyuldu. Müşterileri için creative çalışmalar yapıyorlar ve denenmemiş organizasyon fikirleri sunuyorlar.

Özel gün etkinlikleri için mekan sahipleri ne yapacak peki diye düşündük ve bu konuda bir kaç fikrimizi sizlerle paylaşacağız. İşin özünde yapılan bütün etkinlikler sosyal medyada ”bakın bizde eltimin diyet partisini kutladık” gibi çok sıradan olayları bile özelleştirilmiş bir şekilde takipçilere sunmak. Tamam belki biz biraz işin şakasını abartmış olabiliriz ama gelecekte bunlar da olursa şaşırmayacağız. Mekan işletmecileri bu durumdan haberdar olacak ki oda mekanına müşteri çekebilsin ve de para kazanabilsin. Bunun için işletmelerde organizasyon sorumlusu olması şart. Özel gün etkinleri ile yakından  ilgilenen, fikirler veren ve müşterilerin kafasındaki soruları cevaplayan konuya hakim birilerinin olması mekanınıza daima kazandırır. Büyük restoranlar ve eğlence mekanları zaten böyle yapıyorlar. Peki ya küçük işletmeler ne olacak. Onlara tavsiyemiz gelen müşterilerinin görebilecekleri şekilde göze de batmayacak ölçüde, bu mekanda özel gün etkinlikleri yapılmaktadır algısını uyandıracak reklamlar yapmaları. Çünkü insanlar bu tarz faaliyetleri atlamıyor ve çok önem veriyorlar. Yani mekan sahipleri için potansiyel müşteriler bu alandan geliyor. Organizasyon işini de eksiksiz bir şekilde sonlandırdığınızda bir sonraki müşteriniz yine o gruptan  tavsiye üzerine gelen diğer arkadaşı olacaktır. (Bu tavsiyelerimiz birebir yaşadığımız tecrübelerimize dayandığı için yazılmakta.)

Yaşadığım güzel bir örnekten yola çıkarak size yukarıda yazdıklarımı hafıza da kalacak şekilde anlatayım. Ben önemli günleri boş geçen bir insan değilim. Çok önem veririm ve elimden geldiğince hoş bir güne çevirmeye çalışırım o günü. Yine böyle benim ve hayat arkadaşım için önem verdiğimiz bir tarihte ben ona sürpriz yapmak istedim. Birinci sınıf bir restoranı aradım ve akşam için bana ne yapabileceklerini sordum. Onlarda bana seçenekleri sundu ve bende içinden birini seçtim, hazırlıklara başlandı. Derken akşam eşimle buluştuk ve mekana gittik. Aman allahım bu da ne! Bizim için hazırlanan masa benim seçtiğimden daha farklı şekilde hazırlanmış. O kadar çok beğendik ki gerçekten bizim için özel olan o günü bize daha da özel kılan işletme sahibine yeniden teşekkür edebilirim. Meğer mekanın organizasyonlardan sorumlu çalışanı bize küçük bir sürpriz yapmış, bu mekanın genel çalışma prosedürü böyleymiş( tabi biz gece sonunda öğrendik bu ayrıntıyı). Neyse bizi iki kat memnun etmiş bir şekilde uğurladılar restorandan. Ve günün birinde orayı başka bir arkadaşıma tavsiye edeceğimden adları gibi emindiler. Çünkü en büyük reklam memnun etmiş olduğunuz mevcut müşterilerinizdir. Ki öyle de oldu ve ben ilk fırsatta başka bir arkadaşımı oraya yönlendirdim.

Mutlu mekanlarda etkinlik günleri
Özel gün etkinlikleri

Özel gün etkinlikleri ve organizasyonları için muhakkak kendi bünyeniz için de bu durumu gözden geçirmeyi unutmayın. Mutlu haftalar…

Etiketler
Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.