İşletmelere İpuçları

Pazar Günü Serpme Kahvaltı

Dünya ülkeleri Türk milletini  eşsiz yemek kültürü ile tanır. Zengin mutfağımızın olduğunu bilmeyen kalmadı zaten. Yemek olayında çıtıyı zirvelere taşısak da kahvaltı yapmanın da apayrı bir yeri vardır bizde. Hele de fırından yeni çıkmış sıcacık somun ekmek ve ocakta pişen mis gibi köy sütü ve boylu boyunca hazırlanmış kahvaltı masası. Görsel şölen yaşatan manzarasıyla hafta sonu özellikle pazar günü serpme kahvaltı keyfine kimse hayır diyemez.

Pazar günleri serpme kahvaltı hazırlayan ve doğal ortamını bozmamış, köy ambiyansına sahip mekanlar her zaman tercih edilen olmayı başarmıştır. Gelin size geçen pazar günü neler yaşadığımdan bahsedeyim. Ailemle birlikte vakit geçirmek en büyük eğlencem. Hele de onlarla uzun sohbetlerimizin olduğu, çayların taze tavşan kanı, sütün sıcak ekmeğin yumuşak olduğu bir ortamda isek kimse pazar günümü elimden alamaz 🙂

Köy kahvaltısının vazgeçilmezi sıcak ekmek…

İnsanı pazartesi sendromundan kurtaran meğer aile ile yapılan pazar günü serpme kahvaltı imiş. Tabi işleri unutulmaz yapanlardan biri de tercih ettiğiniz işletme elbette. Ben bu konuda çok şanslıydım diyebilirim. Doğayla iç içe manzarası bol, kuş sesleri cıvıl cıvıl, bahçesinde kümes iç, tavuk dolu bir yer hayal edin. İşte ben tamda öyle bir mekanda pazar günümü değerlendirdim. Gittiğiniz yeri doğru seçmiş olmanın ne kadar önemli olduğunu bir kez daha anladım. Sizi eski köy zamanlarına, anılarınıza ve bambaşka hissiyatlara götürüyormuş meğer.

Bir serpme kahvaltı yapmak ne kadar manevi duygu taşıyabilir ki diye düşündürdü doğrusu. İşini profesyonel yapan işletmeler kazandıkları parayı sonuna kadar hak ediyorlar doğrusu. Gerek iç dizaynları gerekse menüleri ve çalışanları ile sizi mest etmeyi başarıyorlar. Peki böyle yerleri nerede bulabilirsiniz bir kaç ipucu versem iyi olacak. Doğrusu ben keşfetmeyi seven biriyim ve bu yüzden her zaman uzakta olanı ararım. Yani burnumun dibindekine sıkılana kadar gitmem, daima gitmediğim yerleri tercih ederim. Daha önce gitmiş olanlar varsa sorarım, tavsiye alırım. Bazende kafama göre arabayı sürebildiğim kadar sürer en fantastik yeri bulduğumu düşündüğüm yerde dururum. Mutlaka keşfedilmemiş yerler vardır sizi bekleyen. O zaman benim gibi sizde kendinizi yukarıda bahsettiğim hislere kapılmış bir şekilde bulacaksınız.

pazar günü serpme kahvaltı için yeni yerler keşfet..

İşletmelere en büyük tavsiyemiz insanları özüne döndüren ortamlar ve hizmetler sunmaları. Bir anda küçüklüğüne dönmek, evin avlusunda yapılan aile kahvaltılarını hatırlatacak fırsatlar yaratmak sizi nere de olursanız olun bulunan ve aranan yapacaktır. Belki bir dağın tepesinde küçük bir kulübe de hizmet veren şirin bir dağ evi olursunuz, belki de şehrin ortasında ama şehrin karmaşasını unutturan bir restoran hiç fark etmez. Bizim halkımız pazar günü serpme kahvaltı dedi mi akan suları durdurur. Böylesi büyük bir pazarda kocaman bir hedef kitleniz varken bunu en doğru şekilde değerlendirmelisiniz.  Her mevsime ayak uydurabilecek, yeniliklere açık ve sınırsız güler yüzünüzü müşterilerinizden eksik etmeyin.

Mutlu Haftalar…

 

Etiketler
Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.