İşletmelere İpuçları

Ramazan Bayramına Özel Tatlılar

Tempolu ve dolu dolu geçen ramazan ayının neredeyse sonlarına yaklaştık sayılır. Önümüzdeki pazar günü Ramazan Bayramının ilk gününü kutlayacağız. Uzakta olanlar sevenlerine kavuşacak, aynı şehirde yaşayanlar birbirlerine bayramlaşmaya gidecek. Yani her sene olduğu gibi bu bayramda küçükler bayram şekerleri ve harçlıklarla, büyükler de özenle hazırlanmış ikramlarla bayramın tadını çıkaracak. Peki bu ikramlıklardan kastettiğimiz tatlıların isimleri ne ve yapılışları nasıl diye düşündük.

Sütlaç, kazandibi, muhallebi gibi yapımı kolay tatlılar mevcut olsa da biz genellikle bayramda biraz daha emek isteyen zor tatlıları tercih ederiz. Çünkü çok uzaklardan gelecek olanlarımız vardır ve özenle bayram sofraları hazırlamak ve gönülleri yeniden kazanmayı hedefleriz. Fıstıklı baklava, kadayıf dolması, tahinli fıstıklı sarma, saray muhallebisi ya da güllaç gibi emek isteyen tatlılar tercihimizdir.

Becerikli kadınlarımız her türlü üstesinden gelir ama ya tatlı konusunda o kadar başarılı olmayanlarımız ne yapacak. Eşten dosttan yardım alsa desek bayramda herkesin telaşı kendine yeter. O zaman geriye çare güvenebileceğimiz ellere başvurmak. Bu konularda tam da yardıma ihtiyacınızın olduğu anlarda yardımınıza koşacak bir sürü butik pasta yapım evleri mevcut. Üstelik sadece tatlı olarak da düşünmeyin, her türlü yemek siparişlerinizi de karşılıyorlar. Bilen kadınlarımızın olduğunu düşünsek de bilmeyenlerimiz için söyleyelim, gönül rahatlığıyla kendi evinizde yapılmış gibi tüketebileceğiniz yiyecekler üretiyorlar. Üstelik fiyatları da cep yakmıyor. Buradan bu tarz sipariş alan butik pasta yapım evlerine ve diğer satış noktalarına güzel bir tavsiyemiz olacak. Özellikle bu zamanlarda sakın herkes kendisi evinde yapıyor ne de olsa diye düşünmeyin. Bilhassa çalışan kadınlar için sizler kurtarıcı imajı taşımaktasınız. Kaliteyi ve hijyeni yüksek tuttuğunuz ölçüde daima kazançlı olacaksınız.

 

Tatlı haftalar…

 

 

Etiketler
Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.