İşletmelere İpuçları

Steakhouse’da Nusr-Et Gibi Ol

Steakhouse diye tabir ettiğimiz et lokantaları son zamanların en çok tercih edilen mekanları haline geldi. Özel sosları masayı süsleyen enfes sunumlukları ile gözü, etlerin cızır cızır sesleri ile kulağı ve en son muhteşem buluşma anıyla damakları süsleyen lezzetten söz ediyorum. Steakhouse‘ları diğer restoranlardan ayıran gerçeği ise  kendine has cazibesinden kaynaklanıyor desek hiç de yanlış olmaz.

son zamanların en lezzetli tercihi steakhouse

Türkiye’de bu işin hakkını veren belli başlı liderler mevcut. Ve ben sizlere bu konuda işini en baba şekliyle yapan hepimizin yakından takip ettiği restoran zincirlerinin sahibi Nusr-Et Steakhouse ile anlatacağım. 2010 yılında açtığı Steakhouse ile et severleri eşsiz tatlarla buluşturdu. Türkiye’de ne kadar ünlü isim varsa hepsini Nusret doyurdu diyebilirim. Etkileyici geçmişi ve et dünyasına adını altın harflerle yazdırdığı başarısı asla yadsınamaz. Onu başarılı kılan eti sadece güzel pişiriyor olması değil. Ete bir mücevhermişçesine hamleler yapması. Nazikçe kesmesi, özenle marine etmesi ve daha bir sürü kendine has yöntemleri… Adeta aşkla yapıyor olması.

Steakhouse krallığı

İşte işin formülü de bu işini aşkla yapmak. Medyadan takip ettiğim kadarıyla et lokantalarının sahibi vejetaryen. Ama mutlaka videolarını izleyenlerimiz olmuştur asla onun vejetaryen olduğunu düşünemezsiniz. Bu da işini sevmenin gerekliliklerinden biri olmalı. Yıllarca kazandığı deneyimi sayesinde eti adeta sanatsallaştırıyor. Türkiye’nin büyük şehirlerinde (İstanbul, Ankara, Bodrum)bir çok şubesi buluna Nusret Steakhouse yurtdışında da(Abu Dhabi, Dubai) sanatını konuşturuyor. Sonbaharda Doha, Miami ve New York Nusret Steakhouse ile tanışacak.

 

Nusr-Et Abu Dhabi, Dubai

Dünyayı kasıp kavuran ”Salt Bae” fırtınasını da yine başlatan et lokantalarının kralı Nusret olmuştur. Çoğumuza göre enteresan gelebilecek teknik ve hareketlerle ete bambaşka bir boyut kazandırıyor. Bu kadar fazla ilgi görmesinin sebebi de bunun altında yatıyor. Farklı olmak. Sektörde fark yaratırsanız tüm dünyanın kapıları size açılır. Tabi bununla da sınırlı kalmazsınız. Tıpkı Nusret Gökçe’nin dünyaca ünlü yıldızlara sunumlar yaptığı gibi sizde işinizi severek yaparsanız çıtayı daima yukarıya taşırsınız. Her şey işini sevmekten ve o yolda kendini yenilemekten ve geliştirmekten geçiyor.

Sizde firmanızı kurumsal boyutlara taşımaya niyetliyseniz bunun gibi başarı hikayeleri ile dolu daha bir çok örneğe bakabilirsiniz. Belki de yeni bir Salt Bae akımı da siz başlatırsınız.

Etiketler
Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.