İşletmelere İpuçları

Yağmurlu havaların kurtarıcısı: Dışarıdan yemek sipariş etmek

hava durumu bozuk olduğunda yemek sepeti siparişi

Pek çoğumuz yağmurlu havaları sevmez ama yağmur yağıyorken evimizde, ofisimizde; korunaklı ve sıcak bir yerdeysek yağmuru izlemek çok keyiflidir. Arabada otururken yağmur damlalarının camda bıraktığı şekilleri izleyip hayallere dalmak huzur verir…

Yağmurlu havalarda çalışırken dışarı hiç çıkasımız gelmez. Şemsiyemiz, kalın kabanımız olsa dahi işi miskinliğe vurup ofiste oturmayı tercih ederiz. Restoran işletmeleri ve online yemek hizmeti sağlayıcıları bunu çok iyi bildiğinden yemek sektörüne sürekli bir yenilik ve ivme kazandırmaktadır.

Bazen caddede yürürken ufak tefek fast-food restoranlar görüyorum. İçeride tek tük insanlar oturuyor ama kapılarında 10 civarı kurye motoru oluyor. Bu tür manzaraları görünce eve, ofise sipariş vermenin ne kadar büyük bir sektör haline dönüştüğünü anlamak zor değil.

Bu gün de yağmurlu bir gündeyiz. Hava durumu yeterince bozuk. Trabzon’da, daha doğrusu Karadeniz bölgesinde yaşayanlar iyi bilir ki neredeyse 2 günde bir günümüz yağmurlu geçer. Öyle ki dün günlük güneşlik hava varken ertesi gün fırtınalı yağmurla karşılaşmanız olasıdır. Yaz aylarında bile bu tür sürprizlerle karşılaşabiliyoruz. Örneğin güzel bir yaz akşamında Pazar günü için deniz kenarında piknik planları yapılır. Herkes şortunu mayosunu ve piknik malzemelerini cumartesiden hazırlar. Pazar günü kalkıldığında “plan iptal” mesajlarıyla uyanmak bu yöre insanı için normal bir durum…

Neyse ne diyorduk? Biz ofis çalışanları, çalıştığımız yerde ne yazık ki yemek yapamıyoruz. Öğle aralarında dışarı çıkıp hem besleniyoruz hem de bol oksijen ile yenileniyoruz. Fakat yağmurlu havalarda, hava durumu bozuk olduğunda işler biraz değişiyor. Bugün ne yiyeceğiz soruları eşliğinde yemek sepeti sitesine ya da daha önceden bildiğimiz restoranların sitesine giriyoruz. Herkes ne istiyorsa onu sipariş veriyor ve oturduğumuz yerden dahi kalkmadan yemeğimiz ayağımıza geliyor.

 

 

 

 

Kuryelerin işi zor. Güneşli havalarda da yağmurlu havalarda da zor. Yağmurlu havalarda genelde siparişler aksayabiliyor. Lütfen bu durumu anlayışla karşılayalım. Hem trafik, hem restoran yoğunluğu hem de kuryenin daha kısa sürede alabileceği yolu hava muhalefeti sebebiyle uzun sürede alması siparişimizi geciktirebilir. Keyifle yemeklerimizi getirmelerini beklerken lütfen onları da düşünelim, anlayışlı olalım ve bahşiş vermeyi ihmal etmeyelim.

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.