İşletmelere İpuçları

Yaz Tatili 2018

İşletmelerin Yaz Menüsü

Yaz tatili eğlence, müzik, deniz, kumsal demektir. En çokta yaz tatilini bekleyen heyecanlı kitle öğrenciler oluyor. Nasıl olmasınlar, koskoca bir eğitim-öğretim yılını geride bırakıp, koca bir senenin stresini, sınav yorgunluğunu atmak için en güzel fırsat.

 

yaz tatili 2018

Yaz tatili sadece öğrencileri heyecanlandırmıyor tabi. Yoğun çalışma şartları ve 2018 yılının iş stresini atmak isteyen bireyleri de ilgilendiriyor. Bu yıl yaz tatili 2018 haziran ayının ilk haftasından sonra ilk,orta ve lise öğrencilerinin karne almasıyla başlayacak. Aileler içinde yaz tatili bu tarihten sonra planlama yapmalarla ve güzel bir tatil rotası çizmekle başlayacak.

Güzel bir tatil planı oluşturduktan sonra işin en zevkli kısmının başlaması için geri sayım başlatabilirsiniz. Nereye gidilirse  gidilsin tatilcilerin en büyük beklentisi eğlence ve sınırsız yeme-içme kısmı diye düşünüyorum. Gerek kalınan otelde gerekse tatil beldesindeki restoran ve kafe işletmelerinde yemekler ve içecekler güzel güzelse o tatil başarılıdır. Çünkü maksat değişik deneyimler edinmektir.  Bu deneyimleri de lezzetli yemeklerle doymuş karnımızla yapattık mı o değmeyin keyfimize 🙂

Yaz tatili 2018; İşletmelerin Yaz Menüsü

Yazlık bölgelerde hizmet veren restoran, kafe gibi işletmeler mevsime uygun menü hazırlamalıdır. Hafif yemekler, serinletici içecekler ve meze ağırlıklı menüler tatilciler tarafından daha çok tercih edilir. Tabi çocuklu ailelerin minikleri içinde özel menülerle seçenekleri artırabilirsiniz.

Yaz tatili için her şeyin kusursuz ve hatırlanır olmasını isteyen müşterileriniz, işletmenizde ağır yemek yemek istemezler. Bunun için size bir kaç ipucu verebiliriz 🙂 İşletmeniz için daha fazla tüyoya ihtiyacınız varsa tıklayınız.

Yaz menüsüne neler ekleyebilirsiniz?

-Serinde bir akşam yemeği için; Somon

Aynen bu şekilde menünüze ekleyebilirsiniz. Müşterileriniz daha yemek listesine bakarken bile iştahları kabaracak ve işletmenize has hazırlayacağınız somon ile doyumsuz bir akşam yemeği keyfi yaşatacaksınız.

yaz menüsü vazgeçilmezi somon

-Her ızgarayı et sanma; Izgara sebze

Et yemeği sevenler için ilk etapta hayal kırıklığı gibi gelebilir. Ama sen işletme sahibisin ve akıllısın 🙂 Bu sebze başka sebze ette var tabi içinde ama bu bize has ızgara sebze diyebilmelisin.

-Restoran destek bonusu; Zeytinyağlı Taze Fasulye

Müşterini heyecanladıracak, şişirmeden doyuracak bir lezzet zeytinyağlı taze fasulye. Daima tercih edilen bir lezzet.

-Bu meze bildiğiniz mezelere benzemez; Semiz otlu serin yoğurtlu

Akdeniz’in bütün serinletici havasını semiz otlu yoğurt mezesinde hissettirebilirsiniz.

yaz menüsü tatlısı, meyve hafifliği salatası

Az daha unutuyorduk… Tatlısız olur mu? elbette olmaz. Bu tatlılarda başka

-Hafiflikten uçuracak; Karpuz pizza ve meyve salatası

Şerbetli, hamurlu yağlı tatlılar kışta kaldı. Şimdi  soğuk meyve cupları ve buzlu smootieler daha çok tercih ediliyor. Bizden söylemesi…

 

 

Etiketler
Daha fazla göster