İşletmelere İpuçları

Yemek Kartı Ve İşletmeler

Yemek Kartı Mı Yemekhane Mi ?

Son 25 yılda günümüz yiyecek içecek sektörü içinde yer alan yemek kartlarını kullanmak ne tür işletmeciler için uygun hep birlikte bakalım.

Öncelikle seçim yaparken işletmenin lokasyonunu göz önünde bulundurmalısınız. Eğer işletmeniz merkezden uzak ise yemek seçeneği çok olmadığından dolayı yemekhane zorunlu bir seçim olacaktır.

Eğer işletmeniz büyük ise alınan ürünlerin toplu halde alışveriş yapılacağından dolayı yemekhane sizin için daha karlı olacaktır. Fakat çalışanlarınızı da göz önünde bulundurarak, yemekhanede çıkan yemekler dışında alternatif yemekler tüketmek istediklerinde yemek kartlarını kullanabilirsiniz. Böylelikle çalışanlarınız kendilerinin belirlemiş olduğu yerde, kendi isteği doğrultusunda seçtiği yemeği tüketir.

Yemek kartları ile anlaşmalı marketler, restoranlar ve daha bir çok belli başlı alışveriş sektöründe alışveriş yapabilirler.

Bunun yanında yemek kartına günlük 15 tl ye kadar yüklenen bakiyeyi faturalandırıp gider olarak gösterebilir, işletmeniz adına tasarruf yapabilirsiniz.

Tercih size kalmış.

İyi günler..

 

 

 

 

 

 

Etiketler
Daha fazla göster