Genel

Yılbaşı Akşamı

Bekchy

2017 yılı dolu dizgin gelip geçti. Aralık ayının bitmesine günler kala yeni yıl heyecanı tüm dünyada olduğu gibi güzel ülkemde de heyecanla karşılanmayı bekliyor. Yani yılbaşı akşamı için heyecan sardı dört bir yanımızı…

Yılbaşında eşimizle dostumuzla 2017 yılının son akşamına veda edip gece 00:00’da yepyeni umutların ve de güzelliklerin dilendiği yeni yılın ilk gününü yaşayacağız. Kimimiz eğlenceli bir etkinlik organize edecek, kimimiz yurt dışına çıkacak, kimimiz ise her yıl kendi klasiği olmuş aktivitelerinden yapacak.
Türkiye’de her kesimden insan yaşıyor. Haliyle de yılbaşı ile ilgili farklı farklı seçenekler mevcut oluyor. Gençler sokaklara dökülerek sevinçlerini kutluyor. Orta yaşlar arkadaş grupları ile şık mekanlarda vakitlerini geçiriyor. Olgun kesim eskileri yad ederek yeni yıla merhaba diyor vs…

yılbaşında her insan eğlenmek ister
yılbaşı etkinlikleri

Bir de daha mütevazi eğlence modelleri seçmeye çalışanlarımız var. Bu kesim eğer kalabalık ailelerden oluşuyorsa topluca hareket ederler. Ki bende bu kitleye dahil bir aile üyesiydim. Ailemle kendi halinde kutlamalarla geçirirdim yılbaşı akşamını. Aslına bakarsınız çokta zevkli olurdu. Çünkü ne yaparsanız yapın nerede olursanız olun en iyisi aile ile geçirilen vakittir. Ve belki de biz Yılbaşını bahane ediyorduk kendimize. Çünkü paha biçilmez anılarla yeni yıla giriyorduk. Lakin belli bir süreden sonra bir önceki yılın tekrarına düşme durumunuzda artıyor.

Hem kendi halinde olup hem de yılbaşı akşamı  güzel geçsin diye size bu yıl değerlendirebileceğiniz bir plandan bahsedeceğim. Olur da hoşunuza giderse bu yılda böyle olsun der naçizane fikrimi değerlendirirsiniz.

Akşam Yemeği İçin Mekan Seçmek

Tamam durun hemen e ne var bunda demeyin! Size Amerikayı yeniden keşfedemem ama akşam yemeği için seçeceğiniz mekan hakkında ipuçları verebilirim. Özellikle de yılbaşı akşamı için dikkat edeceğiniz noktalar da mevcut. Ben size şu mekana mutlaka gidin desem belki bir çoğu havada kalacak. Neden mi? Çünkü böyle bir akşamda herkes kendi tercihi bir yere gitmek ister ki işini riske bırakmamak için. Bende akıllıca düşündüm ve size nasıl mekan seçerseniz seçin yılbaşı akşamı için ölçüyü kaçıranlardan olmamak için bir şeyler karaladım.

Yılbaşı akşamında yediğimize içtiğimize pek dikkat etmeyebiliriz. Buda dozu kaçırmamıza neden olabilir. Bir de alkol aldıysanız aman dikkat! Yapılan araştırmalar da bu doğrultuda. Yılbaşı akşamları biraz fazla yiyor ve içiyoruz. Bu yüzden tüketeceğiniz yemeklere ve alacağınız alkole göre kendinizi frenlemelisiniz. Bu konuda seçeceğiniz restoranda devreye giriyor. Kaliteli malzemeler ile hazırlanmış menüsü hafif olan mekanları tercih etmekte fayda var.

yılbaşında hafif yemekler tercih edin
yılbaşı mezeleri

Yılbaşı akşamı menüsünün klasiği hindi. Elbette hindi eti size zarar vermez. Buna bir sözüm yok. Çünkü hindi az yağlı ve kalori bakımından düşük olduğu için tercih edebilirsiniz. Ancak öncesinde sunulan ikramları yerken iki kere düşünün. Mezelerden hafif ve zeytinyağlı olanları tercih ederseniz 2018 de sağlıklı gireceğinizin totemini yapmış olursunuz.

yılbaşında hindi yenir
hindi

Tercih edeceğiniz yemek mekanı mutlaka daha önce en az 1 kez gittiğiniz bir yer olmalı. En azından yemekleri ve menüsü hakkında fikir sahibi olursunuz. Bu durumda da sunumları nasıl, eğlence içeriğinde neler var ve aile ile birlikte gidiyorsanız isteklerinizi karşılar cinste olup olmadığını değerlendirme şansınız olur. Hiç bilmediğiniz bir mekanı tercih edecekseniz de mutlaka bloglardan o mekana daha önce gidenlerin yorumları hakkında bir arama yapmalısınız. Sonuçta o güzel akşamın pişmanlıkla bitmesini istemezsiniz.

Bütün bunların yanında ertesi güne daha zinde uyanmak için yılbaşı akşamında tüketeceğiniz alkol oranına da limit koymalısınız.
Yepyeni bir yıl hepimize sağlık, barış ve bol kazanç getirsin….

tüm güzellikler yeni yılda artsın
Yılbaşı
Etiketler
Daha fazla göster

Seçilen Makaleler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close